Překvapení se blíží. Do EET se pravděpodobně nezapojí 100 000 živnostníků

Pouhé dva dny zbývají do startu druhé vlny elektronické evidence tržeb. To, čeho se Finanční správa obávala, se stává realitou. Do EET se 1. března nezapojí zhruba 100 000 podnikatelů. Náměstkyně ministra financí Andreje Babiše Alena Schillerová v sobotu České televizi přiznala, že se zatím registrovalo 120 000 živnostníků. Od 1. března by jich do systému mělo být přitom zapojeno 250 000.

Největší nápor finanční úřady po republice očekávají právě poslední dva dny před vypršením termínu, tedy v pondělí a úterý. Deník FORUM 24 v minulých dnech mapoval situaci na finančních úřadech. Fronty živnostníků toužících po registraci do EET jsme však nenašli. Je tedy pravděpodobné, že i přes očekávaný nápor zítra a pozítří zůstane mimo registraci zhruba 100 000 živnostníků.

I ti, kteří se do konce února ještě registrují, však budou mít start evidence 1. března nejistý. Registrací na finančním úřadu totiž celý příběh EET jen začíná. Podnikatel zde obdrží autentizační údaje do systému. Následně musí instalovat samostatnou pokladnu, aplikaci atd.. To však může trvat i několik dní. Zvláštní kapitolou pak je možnost platby kartou. Některé banky si vyhrazují na propojení až tři týdny.

Elektronická evidence tržeb je od 1. března povinná pro všechny podnikatele v oboru maloobchod, velkoobchod, patří sem také internetové obchody.

Na sociálních sítích se v posledních týdnech šíří výzva k bojkotu EET.

Finanční a Celní správa však intenzivně kontroluje. Podle tiskové zprávy z počátku února chodilo v lednu 54 kontrol denně. Podnikateli, který se do EET nezapojí, hrozí až půlmilionová pokuta.

zdroj: http://forum24.cz/prekvapeni-se-blizi-do-eet-se-pravdepodobne-nezapoji-100-000-zivnostniku/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *